1,115800
28.09.2024 | Sport
VATERPOLO

Autor: Libero Portal
Pretposljednji dan kvalifikacija Eurokupa donio je treću pobjedu za Jug Adriatic osiguranje. Dubrovčani su u francuskom Aix-en-Provenceu svladali njemački Ludwigsburg s uvjerljivih 8 golova razlike

Jugaši su od početka dominirali, iako je Ludwigsburg dvaput imao minimalno vodstvo (0:1 i 1:2) zahvaljujući pogocima kapetana Zorana Božića i Tobiasa Bauera. Međutim, već krajem prve četvrtine jugaši su preokrenuli rezultat na 6:3. Najveća razlika ostvarena je u trećoj četvrtini, kada je Jug povisio vodstvo na 14:6. Njemačka momčad dodatno je oslabila zbog isključenja trojice igrača.

Trener Vjekoslav Kobešćak dao je priliku mlađim igračima, odmarajući svog najiskusnijeg igrača Maru Jokovića. Mladi Petar Kulaš iskoristio je priliku i s 5 pogodaka bio najbolji strijelac utakmice.

Nakon današnje slobodne večeri, jugaši će kvalifikacije zaključiti u nedjelju utakmicom protiv Panathinaikosa, s početkom u 9:30 sati

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?