1,115800
29.09.2024 | Sport
VATERPOLO

Autor: Libero Portal
Jug Adriatic osiguranje potvrdio je prvo mjesto u kvalifikacijskoj skupini Eurokupa u francuskom Aix-en-Provenceu, te time i početak obrane ovog trofeja kojeg su osvojili prošle sezone, a ove kalendarske godine u Rijeci

U posljednjem kolu u Francuskoj, hrvatski doprvak je svladao atenski Panathinaikos u utakmici koja je obilovala golovima. Ukupno čak 32, ali ono bitnije, više je lopti završilo u mreži Atenjana.

Zanimljivo, Grci su dosta dugo odolijevali i vodili s golom do dva razlike. Pune prve tri četvrtine u kojima su Dubrovčani tek jednom vodili (5:4 u drugoj dionici). U drugoj polovici zadnje četvrtine Gospari su se ‘probudili’, te stavili stvari na svoje mjesto. Marko Žuvela je sa 7 golova bio najbolji strijelac susreta, iako mu je blizu bio i Srbin Viktor Rašović s druge strane koji je postigao gol manje.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?