Naslovnica VijestiPolitikaGospodarstvoLifestyleKulturaSportCrna kronikaZanimljivostiObavijesti Regija

#VK Jug CO

Sport

PRVENSTVO HRVATSKE Vaterpolisti Jug Craotia osiguranja upisali drugu pobjedu u finalnoj seriji

Nakon što su pobijedili Mladost u Zagrebu, i u Dubrovniku su bili bolji rezultatom 10:9

Autor: Libero Portal

11.05.2019.

Vaterpolisti Jug Craotia osiguranja upisali su drugu pobjedu u finalnoj seriji Prvenstva Hrvatske. Nakon što su u srijedu pobijedili Mladost u Zagrebu, danas su i u Dubrovniku bili bolji rezultatom 10:9 (1:1, 4:4, 3:2, 2:2).

Važnost druge utakmice osjetila se u bazenu, ovo je bio potpuno drukčiji dvoboj u odnosu na ono odigrano u srijedu. Dodatnu brigu treneru Juga Vjeku Kobešćaku zadala je bolest Alexa Papanastasioua koji je utakmicu odgledao s tribina gruškog plivališta.

Puno nervoze i grešaka s obje strane glavne su karakteristike današnje utakmice. Lepršavost u igri Jugaša iz zagrebačke utakmice danas se nije vidjela u bazenu. Razlog tome je i znatno bolja igra Žabaca u današnjem susretu. Nervoza među igračima u bazenu je bila očita pa smo do kraja susreta vidjeli tri isključenja s pravom zamjene.

U prvoj četvrtini vidjeli smo tek dva pogotka. Dvoboj je otvorio Maro Joković pogotkom kada su domaćini napadali s igračem više. Mladostašima je trebala minuta da izjednače, kada Antonio Petković postiže pogodak.

Drugih osam minuta donijelo je znatno bolju igu u napadu kod obje momčadi. Jugaši su vodili dva puta sve do četiri minute prije kraja poluvremena kada Miloš Ćuk dovodi svoju momčad u vodstvo. Zagrepčani su još jednom bili u prednosti, međutim na poluvrijeme se odlazi s neriješenim rezultatom nakon pogotka Marka Žuvele.

U nastavku smo gledali jednaku razinu vaterpola. Vratari obje momčadi su se više puta iskazali i držali su svoje momčadi u igri. Loren Fatović postiže svoj jedini pogodak na utakmici minutu prije kraja pretposljednje četvrtine i Jugaši prvi put imaju prednost od dva pogotka razlike. Luka Bajić u posljednjem napadu izabranika Zorana Bajića pogađa za smanjenje vodstva.

U posljednjoj dionici utakmice ponovo su vratari bili ključne figure svojih momčadi. Toni Popadić zaustavio je ukupno 16 protivnčkih udaraca prema svome golu te je uz Jokovića predvodio svoju momčad do ove važne pobjede. Kapetan Mladosti, Ivan Marcelić, utakmicu je završio s 10 obrana. Do kraja dvoboja vidjeli smo po dva pogotka na obje strane te su Jugaši uspjeli zadržati prednost.

Maro Joković danas je bio prvi strijelac momčadi. Jugov lijevak četiri je puta poslao loptu iza protivničkog vratara. Dva puta se među strijelce upisao Hrvoje Benić, dok su Loren Fatović, Xavi Garcia, Daniil Merkulov i Marko Žuvela dodali po jedan pogodak.

Treća utakmica finalne serije na rasporedu je u nedjelju u 16:00 na bazenu uz Savu.

#Azil

|

Vijesti
PREDSTAVLJEN PROJEKT AZILA Franković: To će biti jedan od najboljih azila za životinje u svijetu (FOTO)