16.12.2018 | Sport
PRVA LIGA Šesta

Autor: Libero Portal
U 10. kolu bili su bolji od AKK Universitas 77:61

Košarkaši Dubrovnika su u posljednjoj domaćoj utakmici u 2018. godini očekivano došli i do šeste prvenstvene pobjede u natjecanju Prve lige. U 10. kolu bili su bolji od AKK Universitas 77:61 (18:15, 17:10, 25:21, 17:15). Ovo je ujedno i šesta uzastopna pobjeda domaćina u prvenstvu ili Kupu Krešimira Ćosića.

Na prve poene čekalo se tri minute i 34 sekunde kada je s vanjske pozicije pogodio gost Barac. Uvodnih 10 minuta obilježio je Jure Boban, domaći košarkaš se pobrinuo za 11 od 18 poena Gospara, a od toga je u prvih šest minuta pogodio tri trice iz tri pokušaja. Mladi Splićani u igri do 15. minute kada su vodili 21:20 no nakon ulaska Petrovića i njegove dvije trice, probudili su se igrači trenera Željka Vreće i kontrama po prvi put došli do dvocifrene prednosti (35:25).

U nastavku AKK Universitas je u 28. minuti bio na devet poena zaostatka, ali na kraju treće +14 za KK Dubrovnik (60:46). U posljednjih pet minuta oba trenera su pružili priliku i najmlađima. KK Dubrovnik igrao je u sastavu: Petrović 8, Stasjuk, Soko, Došen 6, Dubelj 12, Mustapić 4, Koprivica 2, F. Vujičić 8, Vodopija 13, Lučić 1, Boban 23, J. Vujičić. Trener: Željko Vreća. Goste su predvodili Ivan Perasović s 23 poena i 11 skokova te Viktor Šarić s 14 koševa i 10 skokova.

Dubrovački košarkaši nakon 10 odigranih utakmica imaju šest pobjeda i četiri poraza, a u 11. kolu idući vikend kolu gostuju protiv Ribole Kaštela. Košarkaši iz Splita su i dalje na začelju s dvije pobjede i osam poraza.

-Možda će zvučati čudno, ali čak sam i solidno zadovoljan viđenim. Ovo je sigurno bila naša najbolja utakmica u posljednjih nekoliko kola. Vidio sam neke pozitivne stvari, napredak prema onome kako svi želimo da izgleda naša igra. Ostaje nam dobro se pripremiti za iduće kolo i Kvarner te pokušati pobjedom zaključiti godinu.- kazao je Milan Karakaš, trener AKK Universitas.

-Nikad nije lako igrati utakmicu u kojoj svi misle kako ste izraziti favoriti. Na kraju nam je trebalo pet – šest minuta ozbiljne košarke protiv mladih i talentiranih gostiju pred kojima je zanimljiva budućnost. Slijedi nam teško gostovanje i susret protiv Ribole Kaštela, ali ako ponovimo igru koju prikazujemo posljednjih mjesec dana, vjerujem u dobar rezultat. Serijom pobjeda uključili smo se u borbu za doigravanje, ali još važnije od toga je činjenica kako smo sada svi na okupu, u punom broju na treninzima, a u 2019. godini možemo biti samo – jači.- kazao je Darko Kunce, pomoćni trener KK Dubrovnik

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?