kolo B skupine vaterpolske Lige prvaka - Jugaši pobijedili talijanski Sports Management s 9:8

Autor: Libero Portal
Na ljestvici vodi Jug CO s 12 bodova, Sport Management je drugi s devet bodova, dok je Mladost treća sa sedam bodova

Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja pobijedili su talijanski Sports Management iz Verone sa 9:8 u susretu 4. kola B skupine vaterpolske Lige prvaka, dok je Mladost poražena u Pireju od Olympiacosa 13:8...

Dubrovčani su u sudaru do sada dviju neporaženih momčadi bili bolji i pobjedom 9:8 nastavili su pobjednički niz.

Gosti su bolje ušli u susret, poveli su 3:1, a dva gola prednosti imali su i na koncu prve četvrtine (5:3). Jug je preokrenuo rezultat u drugoj četvrtini koju je dobio sa 4:0, a do kraja susreta gledali smo neizvjesnu utakmicu. U posljednju četvrtinu ušlo se rezultatom 8:7 za Jug. Verona je izjednačila na 8:8, a gol odluke zabio je Loren Fatović. Zanimljivo, u posljednjih šest minuta nije postignut niti jedan gol.

Jug su do pobjede predvodili Maro Joković, Javier Garcia i Luka Lozina sa po dva gola, dok su u talijanskim redovima najefikasniji bili Stefano Luongo sa četiri, te Edoardo di Somma s dva gola.

Mladost je na gostovanju u Grčkoj izgubila od Olympiacosa sa 8:13 upisavši prvi poraz ne samo u Ligi prvaka već ove sezone. Domaćin je sjajno otvorio utakmicu i nakon prve četvrtine vodio je 3:0. Mladost je u drugoj dionici u tri navrata smanjila na gol zaostatka (2:3, 3:4, 4:5), međutim Olympiacos je u trećoj četvrtini pobjegao na +4 (8:4) nakon čega je teško bilo očekivati povratak.

Domaćine su do pobjede predvodili Georgios Dervisis sa četiri, te Konstantinos Genidounisa i Ioannis Fountoulis sa po tri gola, dok je u redovima Mladosti najefikasniji bio Lovre Miloš s tri gola, dok su Cosmin Radu, Marino Čagalj, Franko Lazić, Matias Biljaka i Ivan Buljubašić zabili po jedan gol.

Treći hrvatski predstavnik u ovoj skupini splitski Jadran u utorak je ostvario svoju prvu ovosezonsku pobjedu svladavši na poljudskom bazenu njemački Hannover sa 15:10.

Splićani su do pobjede stigli zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu, a posebno u trećoj četvrtini u kojoj je momčad pod vodstvom Ivana Asićapostigla čak osam pogodaka. Jadranaši su nakon dvije četvrtine zaostajali dva pogotka za gostima, ali su u drugom poluvremenu postigli čak 11, a primili samo četiri gola.

Ante Visković sa pet i Boris Popović sa četiri pogotka predvodili su strijelce Jadrana, dok su po dva gola postigli Aljoša Kunac i Marin Delić. Najbolji strijelac njemačke momčadi bio je Alex Giorgetti sa tri pogotka.

Na ljestvici vodi Jug CO sa 12 bodova, Sport Management je drugi s devet bodova, dok je Mladost treća sa sedam bodova. Splitski Jadran je šesti s tri boda.

Izvor: Tportal.hr

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?