Naslovnica VijestiPolitikaGospodarstvoLifestyleKulturaSportCrna kronikaZanimljivostiObavijesti Regija

#Grad Dubrovnik

Sport

PRVACI JUDAŠI NA PRIJEMU KOD ZAMJENICE TEPŠIĆ Mladi sportaši Judo kluba Dubrovnik 1966 dobitnici šest medalja

Judo klub Dubrovnik 1966. osvojio ukupno četiri medalja na mlađe seniorskom prvenstvu i dvije medalje na mlađe kadetskom prvenstvu što ga svrstava među najuspješnije klubove oba prvenstva

Autor: Libero Portal

30.10.2018.

Povodom iznimnih rezultata ostvarenih na nedavno održanom Prvenstvu Hrvatske u judu za mlađe seniore i mlađe kadete, zamjenica gradonačelnika Jelka Tepšić i pročelnik Dživo Brčić primili su jučer mlade sportaše Judo kluba Dubrovnik 1966, dobitnike šest medalja.

Prijemu su prisustvovali judaši Nika Viđen, Anđela Violić, Petrunjela Pavić, Josip Bulić, Marko Vareškić i Marko Tomašević, u pratnji glavnog trenera Matea Semiza, predsjednika kluba Frana Stjepovića i člana uprave Igora Jankovića. Judo klub Dubrovnik 1966. osvojio je ukupno četiri medalja na mlađe seniorskom prvenstvu i dvije medalje na mlađe kadetskom prvenstvu što ga svrstava među najuspješnije klubove oba prvenstva.

Zamjenica Tepšić i pročelnik Brčić čestitali su na ostvarenim medaljama i poželjeli puno uspjeha u budućim natjecanjima, istaknuvši kako sport iznimno doprinosi osobnom razvoju pojedinca. S vodstvom kluba razgovarali su o izradi Strategije razvoja sporta i sportske infrastrukture u Gradu Dubrovniku 2018. koja je u proceduri, sportskim grupama za najmlađe koje su u planu u popodnevnim smjenama u Dječjim vrtićima Dubrovnik, te financiranju potreba klubova iz gradskog proračuna. Ova gradska uprava u proračunu za 2019. godinu predvidjela je nešto više od milijun kuna za održavanje sportskih natjecanja kojima će domaćin biti Dubrovnik, što će obuhvatiti i Europski judo kup, istaknuo je Brčić.

Anđela Violić i Nika Viđen osvojile su naslove državnih prvakinja u judu. Violić je bila najbolja na mlađe seniorskom prvenstvu u kategoriji do 70 kilograma stigavši do zlata pobijedivši sve tri borbe, dok je Viđen bila najbolja na mlađe kadetskom prvenstvu u kategoriji do 57 kilograma. Dobila je sve četiri borbe. Petrunjela Pavić i Josip Bulić osvojili su srebro u kategoriji za mlađe seniore i seniorke, dok je Marko Vareškić osvojio broncu u istoj kategoriji. Marko Tomašević osvojio je broncu u kategoriji za mlađe kadete i kadetkinje.